headerphoto
Start

Koszty produkcji pendrive'a

Moloh - Agencja Reklamowa
52-213 Wrocław, ul. Ułańska 48
Polska,
Telefon: 71 798 13 88, 501 458 883 Fax: 71 722 33 34

Pendrive - narzędzie, które zrewolucjonizowało i ułatwiło pracę, życie codzienne czy też możliwość bycia trendy milionom ludzi na świecie.

Dzięki temu niewielkiemu urządzeniowi z wbudowaną pamięcią, możemy z łatwością i bez problemu przenieść swoje dane na komputer bez potrzeby nagrywania ich na nośniki typu płyty CD czy DVD. Ale czy zastanawialiście się kiedyś ile kosztuje wyprodukowanie pendrive'a? Przeciętnie ceny tych urządzeń wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od pojemności oraz oczywiście marki. Przyjrzyjmy się zatem, jaki jest koszt produkcji w stosunku do ceny detalicznej za nośnik pamięci.

Potentatem w produkcji przenośnej pamięci są oczywiście kraje azjatyckie, chociażby Chiny. Większość dużych firm zajmujących się sprzedażą pendrive'ów posiada swoje fabryki produkcyjne właśnie tak. Przede wszystkim koszt wyprodukowania takiego narzędzia waha się od kilku do kilkunastu złotych. Wiadomo, Chiny szczycą się masową produkcją za stosunkowo niewielką cenę. I chociaż dostajemy do rąk markowy produkt, to jednak musimy mieć świadomość, że nie pochodzi on bezpośrednio z Europy czy USA, lecz właśnie z dalekich Chin, Tajwanu czy Korei. Natomiast my, Polacy, możemy pochwalić się rodzimym biznesem osadzonym w tej branży. Firma GOODRAM działa na lokalnym rynku i powoli staje się rozpoznawalna na świecie dzięki solidnej i nowoczesnej produkcji pamięci przenośnej w postaci małego, plastikowego gadżetu reklamowego z USB. Na skalę europejską, jest to jedyne takie miejsce, gdzie faktycznie produkuje się doskonałe pamięci USB na każdą kieszeń. Koszt jaki liczy sobie firma to kilkanaście złotych.

Warto wspomnieć też, że te koszty wzrastają wraz z dodatkami wizualnymi takimi jak nadruki. Pendrive z nadrukiem jest swoistym gadżetem i jego cena może być wyższa niż w przypadku urządzenia bez tego typu dodatków. W istocie, koszt produkcji takiego typu pendrive'a wzrasta wprost proporcjonalnie.

Każdy więc na pewno kilka razy zastanowi się nad kupnem pamięci USB, przeszukując wcześniej Internet w poszukiwaniu realnych kosztów produkcji i jej miejsca, zanim dokona wyboru przy kasie marketu elektronicznego. Na pewno jest to istotna kwestia podczas zakupów.

W obiektywie

komputery

internet

telefonia

pendrive


Komentarze zostały wyłączone...