headerphoto
Start

Tusze i tonery mogą być tanie

Tusze i tonery są niezbędnymi elementami każdej drukarki.

Bez nich nie ma możliwości drukowania. Zawierają proszek lub tusz, który trafia na papier, tworząc wydruk. Można wyróżnić tusze i tonery w wersji czarnej do wykonywania czarno – białych wydruków, oraz tusze kolorowe, do wydruków kolorowych.

Bez względu na rodzaj tuszy lub tonerów, bardzo często mówi się o tym, że są za drogie. Nie można się dziwić takim opiniom, jeśli niewielkie tusze kosztują nierzadko ponad 100 złotych a niezbyt tanie tonery, nawet powyżej tysiąca złotych. W niewielu przypadkach można takie ceny usprawiedliwić, skomplikowane tonery, dzięki którym można wykonać dziesiątki tysięcy wydruków mogą kosztować niemało, w przypadku wielu tuszy jednak, ceny są mocno zawyżone.

Jeśli i nas ceny tuszy i tonerów, przerażają, warto rozważyć zaprzestanie kupowania tuszy i tonerów oryginalnych i przejść na zamienniki.

Czym są zamienniki?
Tanie tusze i tonery zwane zamiennikami, to pełnowartościowe produkty, które są produkowane przez firmy zewnętrzne, wykorzystujące do tego pojemniki po oryginalnych tuszach i tonerach. Puste pojemniki po tuszach i tonerach są odpowiednio przygotowywane, rozbierane, oczyszczane i składane ponownie. W przypadku tonerów, wymieniane są dodatkowo chipy, niezbędne do prawidłowej pracy tonera. Napełnione nowym czynnikiem drukującym, trafiają do sprzedaży, w cenie konkurencyjnej, w stosunku do ceny produktów oryginalnych.

Czy  warto je kupować?
Niektórzy sadza, że zamienniki to produkty gorszej jakości. Nie jest tak. Tanie tusze i tonery, popularnie określane zamiennikami, to pełnowartościowe produkty, dostępne w sprzedaży sklepowej i możliwe do kupienia przez Internet. Ich sprzedażą zajmują się znane i cenione firmy, które na swoje produkty oczywiście dają gwarancję.

Podsumowując.
Zamienniki tuszy i tonerów to oferta, którą warto rozważyć. Niska cena zakupu tych pełnowartościowych produktów pozwoli zaoszczędzić na kosztach drukowania dość duże sumy.
Dowiedz się więcej tutaj

W obiektywie

komputery

internet

telekomunikacja

drukarki


Komentarze zostały wyłączone...